انواع پیچ متری استیل از نظر ظاهری

انواع پیچ متری استیل

پیچ‌ها دارای تنوع زیادی هستند که یکی از آن‌ها انواع پیچ متری استیل است. مدل‌های مختلف پیچ متری بیشتر به عنوان نگه‌دارنده و ثابت‌کننده به کار برده می‌شوند؛ برای مثال پیچ متری استیل در محیط‌های مرطوب یا خورنده کاربرد دارد. این مدل از اتصالات در مدل‌ها و اندازه‌های مختلف برحسب کاربرد ساخته می‌شوند که در ادامه توضیحات لازم را درباره آن‌ها ارائه می‌دهیم.

پیچ متری استیل چیست؟

انواع پیچ متری استیل وسیله‌ای شبیه به یک میلگرد ساده هستند که بر خلاف سایر پیچ‌هایی که همیشه دیده‌اید، گل پیچ ندارند. از این پیچ‌ها به دلیل ظاهر و طراحی ساختارشان، استفاده بسیار زیادی می‌شود. نحوه اتصال و به کار بردن این پیچ‌ها به این صورت است که باید از هر دو طرف برای آن‌ها مهره به کار برده شود تا یک اتصال قوی و محکم را پدید آورند. به همین دلیل معمولا همراه با پیچ متری استیل، خرید مهره استیل هم انجام می‌شود.

کاربردهای انواع پیچ متری استیل

همان‌طور که اشاره کردیم از این نوع پیچ در موارد گوناگونی استفاده می‌شود. از کاربردهای اصلی انواع پیچ متری استیل، می‌توان به درب و پنجره سازی، سی ان سی ها، اتوماسیون صنعتی، پرینترهای سه بعدی و … اشاره کرد. یکی از صنایع پرکاربرد برای این نوع پیچ‌ها، صنعت آب و فاضلاب و همچنین اتصال کانال‌های دیواری است.

مشخصات انواع پیچ  متری استیل

این نوع از پیچ‌ها از استیل یا فولاد ساخته شده و دارای ویژگی‌ها و مشخصات خاصی هستند که آن‌ها را از سایر پیچ‌ها متمایز کرده است. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این پیچ‌ها، مقاومت بالای آن‌ها در برابر رطوبت و خوردگی است. همین امر باعث شده تا بتوان به‌راحتی از آن‌ها برای جاهای مرطوب مانند فاضلاب و … استفاده کرد. همچنین از این محصولات می‌توان برای جاهایی که با مواد شیمیایی خورنده در ارتباط هستند نیز استفاده کرد، بدون اینکه دچار خوردگی و آسیب شوند. از دیگر ویژگی‌های این پیچ‌ها می‌توان به امکان برش دادن آن‌ها اشاره کرد که باعث می‌شود بتوانید به راحتی انواع پیچ متری استیل را به اندازه‌های دلخواه و موردنیاز خود، کوتاه کنید.

معرفی انواع پیچ متری از نظر ظاهر

یکی از دسته‌بندی‌هایی که برای انواع پیچ متری استیل در نظر گرفته می‌شود، از روی ظاهر نمونه‌های ساخته‌شده آن‌هاست. مدل‌های مختلف در قیمت پیچ متری استیل تأثیرگذارند، پس بهتر است که بسته به نیاز و کاربردی که مدنظر دارید از آن‌ها خریداری کنید. اصلیترین انواع پیچ استیل متری از نظر ظاهری عبارتند از:

– پیچ متری استیل دنده کبریتی

ظاهر پیچ متری استیل دنده کبریتی به گونه‌ای است که گویی به میلگردهای صنعتی فرم بخشیده شده است. این محصولات عمدتا در طول یک متر تولید می‌شوند؛ اما تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، می‌توانند آن‌ها را به اندازه کاربرد و مصارف خود، در اندازه‌های مختلف بریده و استفاده کنند. این پیچ‌ها دارای لبه‌های گوشت دار بر روی دنده هستند و رزوه‌های آن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که باعث می‌شوند سرعت بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر داشته باشند.

از این مدل پیچ در ماشین‌آلات مختلف استفاده بسیار زیادی می‌شود. استفاده از این پیچ باعث ارتقای استحکام ساختار ماشین‌آلات مختلف و روان کاری حرکات مکانیکی آن‌ها می‌شود. در صنایعی مانند راه‌سازی، دریایی و کشاورزی نیز کاربردهای گسترده و متنوعی از پیچ متری استیل دنده کبریتی مشاهده می‌شود. مشخصات و ویژگی‌های مختلف این پیچ مانند مقاومت بالا، استحکام و طول عمر زیاد آن باعث شده‌اند که تبدیل به یکی از پرکاربردترین پیچ‌ها در صنایع مختلف شود.

– پیچ متری استیل دنده میلیمتری

یکی دیگر از انواع پیچ متری استیل، پیچ‌های دنده میلیمتری هستند که بر اساس استاندارد متفاوتی ساخته شده‌اند. ظاهر این نوع از پیچ‌های متری استیل با پیچ‌های دنده کبریتی متفاوت بوده و به همین دلیل کاربردها و موارد مصرف آن‌ها نیز مختلف است. همان‌طور که اشاره کردیم قیمت پیچ استیل بسته به نوع آن متفاوت است. پس برای جلوگیری از متضرر شدن، باید بسته به ویژگی‌ها و کاربرد آن‌ها محصول موردنظر خود را خریداری کنید.

انواع پیچ متری ازنظر قطر

از دسته‌بندی‌های دیگری که برای این نوع از پیچ‌ها معرفی می‌شود، دسته‌بندی بر اساس قطر محصولات است. همان‌طور که اشاره کردیم این پیچ‌ها در طول‌های متنوع و گام‌های بزرگ تا 3 متر تولید شده و به بازار ارائه می‌شوند که مصرف‌کنندگان می‌توانند به‌راحتی آن‌ها را در اندازه‌های موردنظر خود بریده و مورداستفاده قرار دهند. از طرف دیگر این محصولات در نمره ها یا قطرهای مختلفی نیز ساخته می‌شوند که هرکدام برای استفاده در موارد خاصی مناسب هستند.

برخی از قطرهایی که برای ساخت این پیچ‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد، اندازه‌های 10، 16، 18، 20 و … هستند. در بین سایزها و قطرهای مختلف تولیدشده، اندازه‌های 8، 10 و 12 بیشترین کاربرد را در موارد و صنایع مختلف دارند.

جمع‌ بندی

یکی از مدل‌های مختلف پیچ‌ها، پیچ متری استیل بوده که بیشترین کاربرد آن‌ها در صنعت آب و فاضلاب است. این پیچ‌ها دارای ویژگی‌ها و مشخصات منحصر به فردی هستند که باعث شده تا کاربرد آن‌ها در صنایع همواره رو به افزایش باشد. برای انواع پیچ متری استیل، دو نوع دسته‌بندی در نظر گرفته می‌شود که در قسمت‌های قبلی به‌صورت کامل آن‌ها را معرفی کردیم.

سؤالات متداول

عمده مصرف و کاربرد این محصولات در صنعت آب و فاضلاب و همچنین ماشین‌سازی دیده می‌شود.

مقاومت بالای آن‌ها در برابر خوردگی و رطوبت، طول عمر بالا و همچنین قابلیت برش خواری را می‌توان از اصلی‌ترین ویژگی‌های این محصولات در نظر گرفت.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *