لیست قیمت انواع پیچ و مهره استیل

لیست قیمت پیچ و مهره استیل

امروزه کسب اطلاع از لیست قیمت پیچ و مهره استیل به صورت اینترنتی، توانسته نیاز صنعتگران و مصرف گران را به خوبی برطرف نماید. پیچ و مهره‌ها انواع اتصال دهنده‌های مکانیکی هستند که با رزوه‌های خارجی طراحی شده و با مهره برای اتصال قطعات به یکدیگر، با استفاده از گشتاور سفت کننده استفاده می‌شوند. از پیچ و مهره، برای اتصال مقاطع فولادی و فلزی و حتی برای متصل کردن برخی قطعات غیر فلزی و خانواده آن استفاده می‌کنند. این محصول از نظر ساختاری و استاندارد ساخت چند مدل مختلف دارد. در این مقاله از آرین بولتز می‌خواهیم لیست قیمت انواع پیچ و مهره استیل را به شما ارائه دهیم.

مزیت خرید پیچ و مهره استیل

در مقایسه با انواع دیگر بست‌ها، استفاده از مهره‌ها و پیچ‌ها این مزیت را دارد که می‌توان آن‌ها را در صورت نیاز جدا کرد؛ در حالی که سایر بست‌ها مانند پرچ‌ها برای نصب دائمی‌طراحی شده‌اند. همانطورکه گفته شد، از پیچ و مهره استیل اصفهان می‌توان برای اتصال مواد مختلف از جمله چوب، ورق فلزی، فولاد، آهن و پلیمرها به یکدیگر استفاده کرد. در موارد دیگر، مانند مهره‌های شش گوش شکاف دار، می‌توان از آن‌ها با یک پیچ جفت و یک سنجاق چوبی استفاده کرد تا مهره را محکم در جای خود قفل کند. انواع مختلفی از مهره‌ها وجود دارند که می‌توان آنها را با پیچ استفاده کرد که رایج‌ترین آنها مهره شش گوش استیل است. انواع مهره عبارتند از:

 • مهره‌های قفلی
 • مهره‌های شش گوش شکاف دار
 • مهره‌های مربعی
 • مهره‌های بال دار
 • مهره فلنج

محصولات اصلی پیچ و مهره استیل

انواع مختلفی از پیچ و مهره‌های استیل وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند که آنها را برای استفاده در طیف گسترده‌ای از کاربردها مناسب می‌کند. انواع اصلی پیچ‌هایی که معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • پیچ لنگر
 • پیچ کالسکه
 • پیچ دو طرفه
 • پیچ شش گوش
 • پیچ سر گرد
 • یو بولت

گرید‌ها و جنس پیچ و مهره

پیچ‌ها و انواع دیگر محصولات اتصال دهنده معمولاً به یک گرید اختصاص می‌یابد. گرید، حداقل استاندارد قابل قبول خواص یا عملکرد مکانیکی را که بست باید رعایت کند، تعیین می‌کند. درجات بالاتر به معنی پیچ و مهره‌هایی با ویژگی‌های مقاومت مکانیکی بیشتر است. جنس پیچ و مهره می‌تواند فلزی یا غیر فلزی باشد که عبارتند از فولاد ضد زنگ، استیل، آلیاژهای فلزی مانند برنج و برنز و پلیمرهایی مانند نایلون. فولاد ضد زنگ مقاومت و استحکام بسیار خوبی در برابر خوردگی ارائه می‌دهد، در حالی که گزینه‌های پلیمری زمانی استفاده می‌شوند که استحکام ذاتی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، اما نیاز به یک ماده پایدار است که بتواند در برابر مواد شیمیایی مقاومت کند.

جنس پیچ و مهره بر لیست قیمت پیچ و مهره استیل تاثیر به سزایی دارد. نوع استیل آن به دلیل داشتن ویژگی‌های فنی و مکانیکی بیشتر کاربرد دارد. از این محصول در صنایع نفتی و پتروشیمی‌که با مواد خورنده فراوان در تماس هستند و نیز محیط‌هایی که دارای رطوبت و شرایط خاص است استفاده می‌شود. همچنین در صنایع دریایی به سبب مقاومت بسیار بالا در برابر نمک‌های دریایی به وفور استفاده می‌شود. انواع پیچ و مهره استیل در سه گرید مختلف 304، 316 و 310 یافت می‌شوند؛ برای اطلاعات از قیمت پیچ استیل 316 کلیک کنید.

عوامل موثر بر لیست قیمت پیچ و مهره استیل

عوامل متعددی بر لیست قیمت انواع پیچ و مهره استیل تاثیرگذار است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

عوامل موثر بر لیست قیمت پیچ و مهره استیل

۱- تاثیر جنس بر لیست قیمت پیچ و مهره استیل

پیچ و مهره ممکن است بسته به شرایط آهنی، فولادی، مسی، برنجی، استنلس استیل، آلومینیومی و یا آلیاژی خاص باشند که هر کدام از این‌ها زیر مجموعه‌ها و استاندارد‌های خاصی دارد. از سوی دیگر انواع مختلف مهره یا پیچ استیل هم دارای گریدهای یکسانی نیستند. تعیین جنس پیچ و مهره استیل در سفارش کالا بسیار مهم بوده و در تعیین قیمت انواع پیچ و مهره استیل بسیار موثر خواهد بود.

۲- تاثیر ابعاد بر لیست قیمت پیچ و مهره استیل

ابعاد پیچ و مهره شامل موارد زیر می‌باشد:

 • گل پیچ یا آچار خور پیچ: گل پیچ ممکن است آچار خور، پیچ آلنی، پیچ گوشتی خور و یا گرد باشد که هر کدام، زیر مجموعه‌های خود را دارند.
 • ارتفاع پیچ: بر اساس استاندارد هر گل پیچ ارتفاع خاصی دارد. ممکن است گل پیچ طوری طراحی شود که پس از بسته شدن کاملا در سطح فرو برود یا بایستی برای ایجاد فشار بیشتر ضخیم تر باشد.
 • قطر پیچ: در واقع میزان مته یا سوراخی که پیچ قرار است در آن قرار بگیرد و نیز محاسبات مقاومتی پیچ و نیرو‌های وارد بر پیچ و مهره در قطر پیچ تعیین کننده است. قطر پیچ را می‌توانید با استفاده از مدخوانی آن تشخیص دهید. برای آشنایی با نحوه کدخوانی پیچ و مهره استیل مقاله ما را در این مورد مطالعه کنید.
 • طول رزوه: در زمان تعیین قیمت پیچ استیل نوع رزوه‌ها نیز باید تعیین شوند که معمولا دو نوع دنده میلیمتری و دهده اینچی پرمصرف‎ترین هستند؛ اما مثلا در پیچ متری رزوه کبریتی هم استفاده می‌شود. برخی انواع دیگر رزوه که ممکن است از هم فاصله بیشتری داشته باشند نظیر پیچ MDF. ابعاد پیچ و مهره در تعیین محدوده لیست قیمت پیچ و مهره استیل بسیار موثر خواهد بود.

۳- تاثیر روکش بر لیست قیمت پیچ و مهره استیل

پس از تولید پیچ یا مهره معمولا بسته به شرایطی که قرار است پیچ و مهره در آن استفاده شود پیچ و مهره را روکش می‌کنند، مثلا پیچ و مهره گالوانیزه گرم در محلول روی مذاب غوطه ور گشته و بین ۴۰ تا ۹۰ میکرون با روکش روی، روکش می‌شود. ویا پیچ و مهره گالوانیزه سرد که با عملیات الکترولیز روکش می‌شود یا پیچ داکرومات با عملیات داکروماتایز روکش می‌شود. بنابراین یکی از عوامل موثر بر قیمت مهره استیل جنس روکش آن است.

جمع بندی

در زمان خرید پیچ و مهره، باید بدانید که پیچ شما در چه شرایط آب و هوایی قرار دارد. همپنین گرید، ‌اندازه و جنس پیچ امری بسیار مهم است. با توجه به شرایط و نیاز از بین انواع استیل، بهترین گرید پیچ و مهره را انتخاب کنید. هر کدام از این‌ها مقاومت متفاوتی در برابر فشار، شرایط آب و هوایی، رطوبت و خوردگی دارند و این امر است که انتخاب شما را محدود می‌نماید. در صورت نیاز به مشاوره یا برای اطلاع از لیست قیمت انواع پیچ و مهره استیل با آرین بولتز تماس بگیرید.

سؤالات متداول

از این محصولات در مکان‌های کلریدی و صنایع پتروشیمی‌استفاده میشود.

جنس، ابعاد و روکش استفاده شده بر قیمت تاثیر میگذارد.

خیر، اگر ابعاد و جنس پیچ و مهره یکی نباشد ممکن است در زمان استفاده و یا بعد از آن با مشکل روبه‌رو شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *