9 کاربرد اصلی زنجیر صنعتی استیل
9 کاربرد اصلی زنجیر صنعتی استیل

کاربرد زنجیر صنعتی استیل

زنجیر صنعتی استیل از بهترین تجهیزات انتقال قدرت در ماشین آلات مختلف است که در برابر خوردگی و زنگ زدن مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد. در این مقاله از آرین بولتز می‌خواهیم به بررسی کاربرد زنجیر صنعتی استیل بپردازیم. باید بدانید که این مدل زنجیر‌ها به دو صورت محرک و متحرک قابل استفاده هستند؛ به این معنا که خودشان عامل حرکت باشند یا اینکه قدرت را از یک چرخ دنده یا پولی به دیگری انتقال دهند.

۱- بلند کردن و حمل عمودی اشیا

یک کاربرد زنجیر صنعتی استیل بلند کردن اشیا در حالت عمودی است که کمک می‌کند شما بتوانید وسایل سنگین را به طبقات بالای ساختمان انتقال داده یا اینکه در محیط‌های صنعتی، به راحتی قطعات را جابجا کنید. همچنین در کانوایر‌ها هم برای جلوگیری از سقوط اشیا و انتقال ایمن آن‌ها از انواع زنجیر صنعتی استفاده می‌شود.

۲- انتقال توان در دوچرخه و موتورسیکلت

انتقال توان در دوچرخه و موتورسیکلت از کاربرد‌های زنجیر صنعتی استیل

از دیگر کاربرد‌های رایج زنجیر صنعتی استیل می‌توان به انتقال توان در دوچرخه و موتور سیکلت اشاره کرد. در این وسایل، از زنجیر‌های صنعتی برای انتقال توان موتور یا پایه‌های دوچرخه به چرخ‌ها استفاده می‌شود و می‌تواند با کمترین میزان اصطکاک، سرعت خوبی را برای شما به ارمغان آورد.

۳- خطوط مونتاژ وسایل نقلیه

خطوط مونتاژ وسایل نقلیه را می‌توان رایجترین کاربرد زنجیر صنعتی استیل دانست؛ در این موارد بیشتر از زنجیر‌های غلتکی استفاده می‌شود که می‌توانند به راحتی بار‌های سنگین را بالا ببرند و اتصال محکمی‌ را ایجاد کنند. این نوع زنجیر‌های صنعتی استیل دارای مقاومت کششی و خستگی خوبی هستند و در قطرهای مختلف به بازار عرضه می‌شوند. زنجیر‌های غلتکی در خطوط مونتاژ وسایل نقلیه در چند دسته قرار می‌گیرند؛ برای مثال در انتقال وسایل سنگین، از سری heavy استفاده می‌شود.

۴- خطوط انتقال مواد و کانوایر‌ها

از دیگر موارد کاربرد زنجیر صنعتی استیل می‌توان به کانوایر‌ها و خطوط انتقال مواد اشاره کرد؛ در این موارد از زنجیرای شاخک دار استفاده می‌شود که می‌تواند دقت و سرعت انتقال مواد را در این خطوط تا حد زیادی افزایش دهد. از سوی دیگر این نوع از زنجیر‌ها دارای طول عمر بالایی بوده و با شرایط محیطی و تنشی به خوبی سازگار می‌شوند. مزیت استفاده از زنجیر‌های شاخک دار استیل در خطوط انتقال مواد این است که امکان انتقال مواد در مسیر طولانی یا چندین محور موازی را فراهم می‌کند و پایداری بسیار خوبی دارد.

۵- ماشین آلات راهسازی

ماشین آلات راهسازی از کاربرد‌های زنجیر صنعتی استیل

بسیاری از ماشین آلات راهسازی برای اینکه بتوانند به جا‌های صعب العبور بروند و به راحتی در این مسیر‌ها حرکت کنند، نیاز به استفاده از زنجیر‌های صنعتی استیل با استحکام بالا در قسمت چرخ‌ها دارند. بنابراین در تولید یا تعمیر ماشین‌های راهسازی از زنجیر صنعتی استیل برای بهبود اصطکاک و حرکت چرخ‌ها استفاده می‌شود.

دیگر موارد کاربرد زنجیر صنعتی استیل

به جز مواردی که در این مقاله نام بردیم، کاربرد زنجیر صنعتی استیل را می‌توان در بسیاری از صنایع دیگر هم مشاهده کرد که از مهمترین آن‌ها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • تصفیه آب: در این صنعت از زنجیر‌های هیدروسرویس در آن استفاده می‌شود که طول عمر بسیار زیادی داشته و در برابر خوردگی مقاوم هستند.
  • صنایع نفت و پتروشیمی‌: برای انتقال تجهیزات تصفیه یا بسته بندی، از زنجیر صنعتی استیل استفاده می‌شود.
  • کارخانه‌های سنگبری: برای انتقال ایمن سنگ‌های خام و جلوگیری از شکستن آن‌ها از زنجیر استیل صنعتی استفاده می‌شود.
  • صنایع کشاورزی و مواد غذایی: از کاربرد زنجیر صنعتی استیل در صنایع کشاورزی می‌توان به انتقال مواد دانه ای یا بسته بندی‌ها اشاره کرد.

سخن پایانی
در این مقاله به بررسی انواع موارد کاربرد زنجیر استیل صنعتی پرداختیم و کارایی آن را در صنایع مختلف بررسی کردیم. شما می‌توانید برای خرید زنجیر استیل صنعتی در طول‌های مختلف و با میزان قدرت متفاوت، با ما در آرین بولتز تماس بگیرید.

سؤالات متداول

این محصول بیشتر برای انتقال توان و قدرت در صنایع مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد.

این نوع از زنجیر‌ها به دلیل کاربرد‌های سنگینی که دارند، نیاز به روانکاری و روغنکاری بیشتری داشته و باید کشش آن‌ها هم در فواصل زمانی مختلف تنظیم شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *